Dzieci  Chrypa.com - kompendium wiedzy

Dzieci Chrypa.com - kompendium wiedzy

zapalenie górnych dróg oddechowych

Przyczyny i sposoby leczenia chrypki u niemowlątPublished 30 grudnia 2012 By redaktor

Przyczyną chrypki u niemowląt może być przewlekły płacz.

Najczęściej powodem pojawienia się chrypki u niemowląt jest długotrwały płacz, który powoduje obrzęk strun głosowych. Po uspokojeniu się dziecka, chrypka ustępuje zazwyczaj samoistnie. Może się jednak zdarzyć, że długotrwały i intensywny płacz spowoduje pojawienie się guzków na strunach głosowych. Leczenie wtedy jest bardzo trudne, ponieważ podstawą w nim jest wyeliminowanie przyczyny, czyli płaczu. Chrypa może pojawić się również z powodu choroby. Śluz spływający z nosa podrażnia struny głosowe, powodując chrypkę. Również cofająca się treść żołądka (refluks) może wpływać na stan strun głosowych.

Z chrypką u niemowląt możemy radzić sobie domowymi sposobami. Pomocne nam okażą się ziemniaki. Ugotowane ziemniaki należy rozgnieść i rozłożyć na ściereczce, którą owiniemy szyję dziecka. Taki okład owijamy jeszcze jednym ręcznikiem, w celu utrzymania jak najdłużej ciepła. Trzymamy tak długo, aż ściereczki zesztywnieją. Okład z ziemniaków powtarzamy kilka razy dziennie. Również cebula okaże się naszym sprzymierzeńcem. Używamy jej w taki sam sposób jak ziemniaki. Ciepłą cebulę siekamy drobno, umieszczamy na ręczniku i owijamy tym szyję dziecka. Pomocne okażą się również inhalacje. Jeżeli nie mamy w domu inhalatora, możemy wykorzystać miskę z gorącą, parującą wodą i solą. Zamiast wody możemy użyć naparu z rumianku.

Sięgając po domowe sposoby należy pamiętać, że nawet najmniejsze dolegliwości u dzieci mogą przemienić się w poważne choroby. Przy każdym niepokojącym objawie czym prędzej należy skonsultować się z lekarzem. Specjalista spróbuje ustalić przyczynę chrypki i dostosuje sposoby leczenia.

Posted in Chrypa, leczenie Tagged ból gardła, Chrypa, chrypka, chrypka jak leczyć. chrypka leczenie, dzieci

Rzadsze przyczyny występowania chrypyPublished 25 lipca 2011 By admin

Wymienione tutaj przyczyny powstawania chrypki nie są jedynymi możliwymi. Również nadmierne używanie głosu np. w pracy może prowadzić do przewlekłej chrypy. Przykładem takiej grupy zawodowej narażonej na tego rodzaju dolegliwości są nauczyciele- według badań specjalistów ponad połowa będzie miała problemy z tą dolegliwością, a w jej następstwie problemy z niewydolnością elementów krtani. Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom przeciążania głosu warto uczęszczać na kurs poprawnej emisji głosu, gdyż mają one pozytywny wpływ na przeciążanie krtani. W wielu przypadkach niezadbana przypadłość zawodowa może przerodzić w zmiany nieodwracalne, a następnie w polipy na strunach głosowych czy też na guzkach śpiewaczych. Takie stałe zmiany muszą być usuwane operacyjnie.

Innym przypadkiem jest występowanie chrypki u osób chorujących na refluks żołądkowy. W takim wypadku leczenie chrypki czy ma postać jedynie łagodzenia objawów, należy jednak leczyć właściwą chorobę.

Znane są również przypadki chrypienia, które są spowodowane upośledzeniem strun głosowych powodowanym przez uszkodzenie nerwów krtani- co może wystąpić głównie przy innych poważnych chorobach jak np. nowotwór tarczycy czy też przy chorobach układy nerwowego.

Posted in Chrypa, Krtań Tagged Chrypa, dzieci, gardła, grupy zawodowe, przyczyny chorób, ryzyko zarażenia

Chrypa u małych dzieciPublished 25 lipca 2011 By admin

Małym dzieciom często zdarzają się chrypy. Zwykle związane są one z krótkotrwałą infekcją górnych dróg oddechowych. Wizyta u lekarza pediatry powinna rozwiać wątpliwości- specjalista stwierdzi czy to faktycznie infekcja dróg oddechowych i czy nie jest to ostry przypadek. W wypadku, gdy choroba nie ma ostrych objawów, nie przewiduje się dodatkowego leczenie samej chrypy. Jednakże w momencie gdy dziecko przechodzi ostre zapalenie krtani chrypa może być objawem, którego nie należy bagatelizować. Objawami ostrego przebiegu choroby mogą być ogólne złe samopoczucie u dziecka, ostre i chrapliwe pokasływanie, ostra chrypka lub też częściowa bądź nawet całkowita utrata głosu. Jeśli choroba będzie w zaawansowanym stadium do objawów dojdzie również charakterystyczne świszczenie podczas oddychania- jest ono objawem obrzęku krtani. W takim momencie, jeśli lekarz prowadzący stwierdzi taką konieczność, dziecko może zostać hospitalizowane. Chrypa krótkotrwała nie jest bardzo niebezpieczna- jeżeli jednak trwa dłużej niż 3-4 tygodnie to może to wskazywać na przewlekły przebieg choroby. W takich wypadkach niezbędna będzie konsultacja z lekarzem specjalistą- laryngologiem. Pacjent będzie poddany badaniu przy pomocy laryngoskopu- w zależności od potrzeby może zostać użyty giętki laryngoskop. Z oczywistych powodów u małych dzieci powodów chrypy szuka się gdzie indziej jednak w przypadku dorosłego z przewlekłą chrypką można podejrzewać rozwój nowotworu- zwłaszcza u osób palących.

Posted in Chrypa, Gardło, leczenie Tagged choroby, Chrypa, dzieci, nikotyna, palenie papierosów

(c)Copyrighted Chrypa.com – kompendium wiedzy, All Rights ReservedDownload from Medicine Wordpress themes Osteoporosis

reklama

SIŁOWNIA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl